Ця страва є однією з різновидів ескарго – страва французької кухні, традиційно готується з використанням вершкового масла, різних трав і часнику. Але французи не перші хто став вживати цей рецепт в своєму раціоні. Існують дані, що ще в Давньому Римі любили цей делікатес. Зараз сучасні кухарі вигадують все нові варіації на тему ескарго, але незмінним залишається вершкове масло, зелень, часник, а подається цей делікатес – в панцирі молюска.
Таке поєднання інгредієнтів, вважається ідеальним для ніжного м’яса равлика, а часник і зелень ідеально підкреслюють і надають дивовижний смак.
Для приготування равликів по-лімузинськи нам потрібні такі інгредієнти:
Якщо Ви для приготування цього делікатесу використовуєте консервованих молюсків, то це скоротить час, але ми використовуємо живих, тому для початку – помиємо їх. Ретельно під проточною водою. Поставимо на вогонь каструлю з водою і опустимо промитих молюсків в киплячу воду з сіллю. Дамо закипіти і зливаємо рідину. Знову промиємо і знову дамо прокипіти. Після цього дістанемо філе равлика з раковини, відокремивши шлунок від тіла. Отримане філе покладемо в каструлю і заповнимо водою, додамо туди 150 мл вина, пучок пряних трав, очищені моркву і селеру. Проваримо на повільному вогні близько години.
Дістанемо вершкове масло з холодильника, щоб воно розм’якшилося. Потім дрібно нарубаємо базилік, волоські горіхи, часник, цибулю-шалот. З’єднаємо всі компоненти з маслом, ретельно збивши блендером до утворення однорідної маси.
На сковороду викладемо зварених молюсків, заллємо їх вином, що залишилося, посолити, поперчити. Потримаємо на вогні 2-3 хвилини. Після цього виймемо равликів, а вино продовжимо випаровувати, поки не залишиться всього пару ложок. Відправимо випароване вино до масла, ще раз прокрутимо блендером.
Вивільнені мушлі необхідно ретельно відмити. Для цього гарненько потремо їх щіткою, а потім помістимо в каструлю, заллємо водою і додамо соди. Нехай прокіплять близько години, після чого промиємо їх під проточною водою, підсушимо на аркуші в духовці. Після цих маніпуляцій панцири будуть готові до використання.
Завершальний етап – фаршируємо раковинки. Спочатку трохи «зеленого масла» на дно, глибше всередину. Після філе молюска, тільки не прикладайте занадто багато зусиль, інакше складно буде діставати. Простір, що залишився щільно закриваємо вершковою сумішшю, до самих країв. Після завершення цього процесу, розігріваємо духовку до 220 градусів Цельсія. Викладаємо панцири на плато або спеціальний посуд з заглибленнями. Відправляємо в духовку на 5-7 хвилин, поки масло не стане золотистим. Для того щоб вершкова суміш не википала, застосовують одну хитрість – посипають мушлі, зверху, панірувальними сухарями.
Як бачите приготувати равликів по-лімузинськи не так вже й складно. У підсумку виходить вишукана страва, яке прикрасить Ваш стіл, здивує гостей, а подавати його можна як закуску або самостійне блюдо з келихом «Лафоре» Бургонь Шардоне.