Раціон кожної людини складається з білків, жирів і вуглеводів. Він може бути різноманітним чи ні, дієтичним або навпаки, але всі ми розуміємо, що від якості споживаної їжі залежить не тільки наша фігура, але і здоров’я організму в цілому. Адже людина є те, що він їсть!
За останні кілька років з’явилися безліч способів зберегти здоров’я, але їх всіх об’єднує одне – прагнення до збалансованого і правильного харчування, щоб продукти приносили користь. Хтось стає вегетаріанцем, щоб уберегти клітини від передчасного старіння; хтось займається сироїдінням, зберігаючи всі корисні речовини продукту; хтось збагачує раціон різними корисними продуктами.Слово «дієта» набуває зараз нові фарби, дієтичне блюдо стає нормою в нашому щоденному харчуванні. Адже метою стає не відмовляти собі у всьому, а додати їжу з низькою калорійністю, смачну, корисну, здорову. Щоб в її складі було все необхідне: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелементи.Кожен компонент грає дуже важливу роль для побудови клітин, м’язової тканини, харчування мозку і так далі.
Вуглеводи – насичують енергією. Жири – відповідають за захист, термоізоляцію, насичення організму енергією. Білки – будівельний матеріал. Вітаміни – покращують роботу органів в цілому. Приготована страва має містити ці компоненти, щоб принести максимальну користь.
Серед різноманіття товарів, які заповнюють полиці супермаркетів, є безліч дієтичних:
Але найдивовижнішим відкриттям останніх років є равликове м’ясо. Цей продукт мав величезну популярність ще з часів Стародавнього Риму, потім привілей перейшли до м’яса великих тварин і про равликів забули. Зараз, колись незаслужено забутий делікатес, знову набирає популярність. І це не дивно, адже за дослідженнями вчених, їх м’ясо джерело корисних речовин:
При цьому калорійність даного виду м’яса всього 90 ккал ( наприклад, яловичина – 158ккал). Білки – 16,1гр (в яловичині – 22гр), жири – 1,4гр (яловичина – 7,1гр). Дієтологи сходяться в думці, що м’ясо цих тварин відмінно підходить для хворих на діабет, вагітних, годуючих та маленьких дітей, що характеризує його з позитивного боку, відносячи до продуктів, що приносять користь. Найважливіше – філе молюсків не має побічних дій і не викликає алергічних реакцій. Його можна назвати – відкриттям 21 століття.
Ці молюски живуть, практично на всіх континентах, як в дикій природі, так і на спеціальних фермах. Тому є два способи «видобутку» цього продукту: перший – збиральництво. Цей спосіб використовували ще наші предки неандертальці, вони збирали молюсків серед лугів, низинах, лісосмугах.
Як і раніше, равлики розмножуються досить швидко, їх можна зустріти в садах, на галявинах, чагарниках.Єдиним недоліком є те, що перед їжею їх необхідно тримати на голодній дієті, для очищення. Потім промивати, відварювати, філірувати. Це досить трудомісткий процес, але результат того вартий. Ніжне м’ясо, тане в роті, нагадуючи чи то гриби, то чи мідії.
Але існує другий спосіб – купити вже готових молюсків. Цей бізнес стає популярним у всьому світі, оскільки споживання м’яса зростає, а пропозиції недостатньо. Особливо це стосується Європи, там споживання равликового м’яса грандіозне – 500 тисяч тонн за рік, це те, що продається, а скільки збирається в садах – залишається загадкою.
Виробники пропонують живих молюсків або приготованих, таких як класичний ескарго. Це найпоширеніше блюдо на сьогоднішній день, красиво оформлене – філе в «зеленому» маслі, вкладене в панцир.Покупцеві тільки залишається поставити це блюдо в духовку на 10 хвилин і можна подавати до столу.
Це не єдиний рецепт. У міру розвитку даного виду продукції, з’являється велика кількість варіантів приготування. Філе молюска настільки гармонійно поєднується з багатьма компонентами, що різноманітність страв вражає.Якщо Ви зважилися спробувати цей делікатес, то почніть з готових продуктів, представлених на нашому сайті. Це швидко, без зайвих клопотів, але смачно і якісно. Даний продукт, може стати відмінним, дієтичним блюдом Вашого меню, привносячи в повсякденність нотки оригінальності, а різні рецепти здивують гостей, навіть з найвишуканішим смаком.