0
ru ua

Лікувальні властивості равликів

19.10.2018.

Настає момент, коли кожна людина починає замислюватися про власне здоров’я, красу, гарне самопочуття. Жінкам ще властиві переживання про збереження молодості шкіри, волосся, нігтів і іншого. Але неможливо дбати про щось одне, адже здоров’я зовнішнє безпосередньо залежить від внутрішнього балансу. А для цього весь організм повинен працювати як годинник. Тому перш ніж почати пити таблетки краси, необхідно усунути внутрішні аспекти, що заважають Вам бути здоровими і красивими.

 

Правильне харчування – як запорука здоров’я

 

Использование улиток в косметологииВсі проблеми зі здоров’ям виникають від неправильного харчування. Висококалорійна або надмірно жирна їжа, призводять до передчасного старіння. Борошняні вироби – до зайвої ваги.

Але слово «дієта» у деяких викликає стійке відчуття неприязні, і є продукти, страви, які не тільки корисні, але і смачні. У даній статті ми розповімо про унікальні властивості равликового м’яса.

Равлик – це тварина, яка не харчується всім підряд, не живе в екологічно забруднених місцевостях. Ці молюски травоїдні, отже, їх м’ясо збагачене корисними речовинами.

 

Про корисні властивості равликів

 

Правильное питание – как залог здоровьяУ першій енциклопедії, датованій 77 роком нашої ери, авторства Плінія Старшого, зазначено, що ці молюски володіють унікальними цілющими властивостями. Відвари з равликів він рекомендував тим, хто страждає шлунком і рядом інших хвороб. Цей давньоримський письменник рекомендував римському імператору годувати військових равликовим м’ясом, вважаючи, що це зробить їх сильнішими, здоровішими, витривалішими. Моряки, які вирушали у далеке плавання, теж брали живих молюсків, як провізію для прожитку, що сприяло поширенню цих сухопутних молюсків по світу.

М’ясо равликів на 80% складається з води і 15% білка – це значить, що калорійність продукту досить низька, тобто 90 ккал на сто грам. Такий показник робить м’ясо низькокалорійним, що дозволяє використовувати його в якості дієтичного продукту, а багатство вітамінами, мікроелементами, макроелементами, жирними кислотами робить його корисним.

 

Використання равликів в лікувальних цілях

 

Склад корисних компонентів, що містяться в м’ясі равликів, дозволяє використовувати його як панацею від багатьох хвороб:

  • Холін або вітамін В4 (вміст 65 мг на 100 грамів продукту). Важливий компонент, що входить до складу лецитину, який бере участь в синтезі і обміні фосфоліпідів печінки, що допомагає відновленню життєво важливої залози.
  • Вітамін Е (5 мг). При неврологічних розладах лікарі призначають курс цього вітаміну, який має антиоксидантні властивості.
  • Калій (382 мг, що становить 15% від денної норми). Цей макроелемент бере безпосередню участь в процесі регуляції тиску, кислотного балансу, роботи нервової системи.
  • Магній (250 мг, що є 62,5% від норми). Ще один важливий макроелемент, який бере участь в синтезі білків. Його нестача призводить до розвитку хвороб серця.
  • Фосфор (272мг – 37,8%). Равликове м’ясо рекомендують вживати в їжу вагітним жінкам і дітям, оскільки високий вміст фосфору сприяє попередженню розвитку рахіту, анорексії, анемії, а також для мінералізації кісткової тканини і зубної емалі.
  • Залізо (3,5 мг – 21,6% добової норми). Цей мікроелемент бере участь у багатьох життєво важливих процесах. У Стародавньому Римі армію годували м’ясом молюска, щоб зменшити стомлюваність, підвищити працездатність солдатів. Оскільки залізо входить до складу білків, що в свою чергу формує м’язовий каркас людини.
  • Мідь (400мкг, 44,4% від необхідного добового кількості). Допомагає в засвоєнні вуглеводів, протеїнів. Забезпечує тканини киснем, бере участь у формуванні серцево-судинної системи.
  • Селен (27,4 мкг – 55,3%) – суттєвий компонент, який бореться на остеоартрозом. Ця хвороба призводить до деформації суглобів, хребетних дисків.
  • Омега-3 (27% добової норми). Ця поліненасичена жирна кислота забезпечує нормальний ріст дітей, впливає на здоров’я шкіри, функцію нирок.

 

Використання равликів у косметології

 

Использование улиток в косметологииУ косметології усього світу активно використовують секрет слизових залоз виноградного і африканського равликів. Через високий вміст в слизу тварини такої речовини, як муцин – це глікопротеїн, який бере участь у формуванні клітинних мембран, а також кісткової тканини. Ще одним компонентом, використовуваним косметологами є Алантоїн. Всесвітня Організація Здоров’я включила його в список місцевих анестетиків, протизапальних препаратів, в’яжучих речовин. Алантоїн сприяє пом’якшенню рогового шару дерми, регенерації клітин дерми, злущування відмерлих частинок шкіри. Крем на основі цього елемента використовують для лікування пошкоджених шкірних покривів, захисту від вільних радикалів і згубного сонячного впливу, уповільнення появи зморшок.

Колаген – білок, необхідний для формування сполучних тканин. Відсутність колагену призводить до руйнування хрящової тканини, появи зморшок. Еластин, який також присутній в секреті ссавця допомагає дермі бути пружною, еластичною.

З кінця двадцятого століття, а точніше з 1995 року, косметологія активно зробила крок в напрямку використання равликового слизу. На її основі сьогодні випускається безліч кремів, мазей, засобів по догляду за шкірою, які зарекомендували себе дуже добре. Косметичні салони використовують живих молюсків, для здійснення певних процедур. Живого равлика, вирощеного в спеціальних екологічно чистих умовах, кладуть на шкіру клієнта, щоб молюск повзав по ній. 30 хвилинна процедура здатна дати результат відразу ж, оскільки рух по шкірі надає масажну дію, розслаблюючий ефект. Шкіра стає гладкою, свіжої, сяючою, а багаторазове застосування підтягує і розгладжує зморшки, прибирає пошкодження, живить і зволожує дерму.